سرویس: تازه های خبرکد خبر: 113133|13:32 - 1402/05/06
نسخه چاپی

ماجرای انفجار شدید امروز در گیلان غرب اعلام شد

ماجرای انفجار شدید امروز در گیلان غرب اعلام شد
فرماندار گیلانغرب گفت :راکت هواپیمای به جای مانده از جنگ تحمیلی لحظاتی پیش در حاشیه شهر (پشت شهرک شهید رجایی) منفجر شد.

به گزارش مطلع الفجر؛ وی تتصریح کرد:این راکت به جای مانده از جنگ تحمیلی بوده که ظهر امروز منفجر شد و این انفجار هیچ گونه خسارت جانی و مالی به دنبال نداشت.
?محل این انفجار که پشت مزار شهدای شهر است خالی از سکنه بوده و این حادثه هیچ گونه مصدومیتی به دنبال نداشته و شایعه انفجار در محل هیات عزاداری و مصدوم شدن چندین نفر در این رابطه از اساس کذب بوده و صحت ندارد.
?شهرستان گیلانغرب در زمان جنگ بارها هدف بمباران و گلوله باران رژیم بعث قرار گرفته بود.
?بخشی از گلوله‌ها و مین‌های عمل نکرده زمان جنگ توسط سیلاب‌ها، رانش زمین و فرسایش خاک به نقاط غیردسترس منتقل شده‌اند و این عوامل باعث جابه‌جایی آنها از اعماق زمین و انتقال آن به سطح می‌شود که این خود نگرانی‌هایی را برای مرزنشینان ایجاد کرده است.
?با گذشت سال ها از پایان جنگ تحمیلی، مرزنشینان مناطق غربی استان کرمانشاه همانند ساکنان سایر مناطق مرزی همچنان قربانی مین های خاموش و انفجار مهمات عمل نکرده هستند.
?جشن پاکسازی ۷۰۰ هزار هکتار از زمین های آلوده به مین استان کرمانشاه بهمن ماه سال ۹۱ با حضور مسوولان برگزار شد اما با این وجود از آن زمان تاکنون چند مورد برخورد خودرو یا انسان با مین های باقی مانده از زمان جنگ تحمیلی در نواحی مرزی این استان مشاهده شده است.
?با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میدان های مین، تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه به ویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی زمین های آلوده به مین در اثر برخورد و یا انفجار مین و مهمات به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی شهید، جانباز، مجروح و معلول شده   ا