سرویس: ورزشیکد خبر: 112101|13:44 - 1400/07/10
نسخه چاپی

چراغ سبز رئیس جدید صداوسیما برای بازگشت «فردوسی‌پور» به تلویزیون

چراغ سبز رئیس جدید صداوسیما برای بازگشت «فردوسی‌پور» به تلویزیون
پیمان جبلی رئیس جدید صداوسیما در پاسخ به درخواست یکی از هواداران فوتبال که بازگشت فردوسی‌پور به آنتن را از او تقاضا کرد، گفت: از نظر ما ایشان منعی ندارد و می‌تواند بازگردد.

به گزارش مطلع الفجر ،آخرین قسمتبرنامه نودبا اجرایعادل فردوسی‌پوراسفند سال ۱۳۹۷ روانه آنتن شد و سپس این مجری و گزارشگر دیگر در قاب تلویزیون ظاهر نشد.

فردوسی‌پور بعد از آن تنها برنامهفوتبال ۱۲۰را در شبکه ورزش داشت و حالا به تازگی این برنامه هم با اجرایحمید محمدیو تهیه‌کنندگی فردوسی‌پور روی آنتن رفته است.

به تازگی ویدئویی منتشر شده است که طی آن فردی که خود را از خانواده شهدا و طرفداران فوتبال تیم‌های خوزستانی معرفی می‌کند در گفت‌وگو باپیمان جبلیرئیس جدید صداوسیمااز او درخواست می‌کند که عادل فردوسی پور را بازگرداند و می‌گوید: از شما خواهش می‌کنم برنامه نود را با اجرای عادل فردوسی‌پور احیا کنید تا کام فوتبال‌دوستان شیرین‌تر از پیش شود.

رئیس صداوسیما هم در پاسخ به درخواست این هوادار فوتبال درباره فردوسی‌پور می‌گوید: از نظر ما ایشان منعی ندارد و می‌تواند بازگردد.

برنامه نود از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۷ به مدت ۱۹ سال به صورت منظم پخش شد و در این مدت جزو پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون بود.

به گزارش ایرنا، فردوسی‌پور فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۷۲ با روزنامه‌نگاری در مجلات ورزشی شروع کرد و سپس در تلویزیون نیز به عنوان گزارشگر ورزشی مشغول به کار شد. او پس از گزارشگری مسابقات فوتبال جام جهانی ۱۹۹۸ به شهرت رسید و در سال ۱۳۷۸ برنامه ۹۰ را برای بررسی فوتبال ایران طراحی و تهیه کرد. او تا سال ۱۳۹۷ که از سوی مدیریت شبکه سه کنار گذاشته شد، به اجرای ۹۰ پرداخت و این برنامه همواره از پرمخاطب‌ترین و بهترین برنامه‌های صداوسیما به‌شمار می‌رفت.

عادل فردوسی‌پور در میان شخصیت‌های تلویزیونی ایرانی از محبوبیت گسترده‌ای برخوردار است و عناوینی مانندبهترین گزارشگر فوتبال، بهترین مجری و بهترین چهره تلویزیونیرا از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده‌است.

وی پس از انتخاب شدن برنامه۹۰به عنوان برترین برنامه تلویزیونیجشنواره جام‌جماز اجرای این برنامه کنار گذاشته شد. در اسفند ۹۷، تنها سه ساعت قبل از پخش آخرین برنامه ۹۰ در سال ۱۳۹۷، این برنامه اجازه پخش از شبکه ۳ را دریافت نکرد.